Vypočítejte na jakou hypotéku dosáhnete a kolik budete splácet  

Hypoteční úvěr se sazbou od 1,79 %

SumoPůjčky.cz přímo propojuje klienta s finančním specialistou

Zákazníci sami hodnotí kvalitu poradců a ti špatně hodnocení ze systému vypadávají

Průměrně klientovi ušetříme přes 94000 Kč

Časté otázky?

Jak vysokou hypotéku dostanu vzhledem ke svým příjmům?

Česká národní banka upozorňuje, že by celkové zadlužení žadatele o úvěr nemělo převýšit osminásobek jeho čistého ročního příjmu a měsíční splátky celkového dluhu žadatele 40 % jeho čistých příjmů. Řada bank se při posuzování bonity žadatele těmito ukazateli řídí.

Jak postupovat, abych získal/a co nejnižší úrok hypotéky?

Čím vyšší bonitu budete mít, tím nižší úrok získáte. Bonitu můžete navýšit zvýšením příjmů, snížením zadluženosti nebo přizváním spolužadatele či ručitele. Banky ale nemají jednotné postupy, proto je vhodné oslovit více bank, případně využít služeb hypotečního poradce.

Jak poznám dobrou hypotéku?

Dobrou hypotéku poznáte především podle konkurenceschopné úrokové sazby, která není podmíněna zřízením pojištění. Další známkou jsou nulové poplatky za vyřízení a administraci úvěru. Vyplatí se sledovat i výši ostatních poplatků jako např. za ocenění zastavované nemovitosti.

Jak vysokou hypotéku mohu získat?

Banky obvykle půjčují do 80 % z hodnoty zastavované nemovitosti. Na základě doporučení České národní banky mohou sice banky poskytnout hypoteční úvěr až do 90 % z hodnoty zastavované nemovitosti, toho ale využívají pouze ve výjimečných případech.

Mohu ručit i jinou než kupovanou nemovitostí?

Banky akceptují jako zástavu i jinou než kupovanou nemovitost. V případě, že nebudete mít naspořeno dostatek finančních prostředků, můžete zastavit kromě kupované nemovitosti i další nemovitost.

Mohu získat hypotéku i bez vlastních prostředků?

Většina žadatelů o hypotéku potřebuje alespoň 10 % vlastních prostředků. Pokud vlastní prostředky nemáte, můžete ručit jinou nemovitostí, nebo zastavit další nemovitost. Cena zastavovaných nemovitostí musí ale převýšit cenu kupované nemovitosti.

Nejlepší hypotéku do 5 minut od zadání poptávky!

Úvěr na bydlení je jedním z největších závazků, který na sebe v životě bereme. A proto jsme vyvinuli systém hvězdné zákaznické podpory, která Vás sjednáváním hypotéky provede bezpečně, výhodně — a navíc nezávazně.